Terminarz przygotowań ślubnych – 8 miesięcy wcześniej

Mamy nadzieję, że udało Wam się zrealizować plan działania, o którym pisaliśmy w I części przygotowań ślubnych pt. “ Terminarz przygotowań ślubnych – minimum 10 miesięcy wcześniej”? Wierzymy, że tak i dlatego przechodzimy do kolejnego etapu.

W dzisiejszym wpisie znajdziecie wszystko czym warto zająć się ok 8 miesięcy przed planowanym ślubem. Oczywiście im szybciej uporacie się ze wszystkim tym lepiej. Dobrze byłoby jednak nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę 😉 Ślub będzie dla Was wystarczająco stresującym wydarzeniem, w końcu to najpiękniejszy i najważniejszy dzień w życiu!

Jesteśmy zwolennikami organizowania wszystkiego na spokojnie. Koniecznie kontrolujcie czy wszystko przebiega zgodnie z planem i reagujcie jak tylko zobaczycie, że coś zmierza w nieodpowiednim kierunku 🙂

8 miesięcy przed ślubem:

  • przygotujcie wstępną listę gości
  • zarezerwujcie salę, którą wybraliście na I etapie przygotowań (zwykle należy wpłacić zaliczkę po dokonaniu rezerwacji)
  • poprawiny na sali? zarezerwujcie ją na ten dzień (zaliczka też pewnie będzie niezbędna)
  • zarezerwujcie termin i godzinę w kościele i/lub urzędzie stanu cywilnego
  • zarezerwujcie też orkiestrę lub dj-a. Możecie spisać krótką umowę i wpłacić zaliczkę aby uniknąć nieporozumień
  • wybraliście już fotografa/kamerzystę? Zarezerwujcie więc i jego. (umowa tj. wyżej)
  • nie zapomnijcie zarezerwować urlopu w pracy! 😀 Najlepiej na parę dni przed weselem (w kodeksie pracy przysługują pracownikowi 2 dni urlopu okolicznościowego) oraz na podróż poślubną
  • zbierzcie oferty z biur podróży i zarezerwujcie jedną z ofert na wspólny wyjazd, jeśli zdecydujecie się na egzotyczną wycieczkę możliwe, że będziecie musieli wystąpić o wizę bądź zdecydować się na szczepienia – radzimy nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. Później może nie być na to czasu.

Ważne!
Przygotowując wstępną listę gości nie zapomnijcie o pociechach Waszych cioć, wujków czy kuzynostwa. Zastanawiacie się jak można zapomnieć? Uwierzcie nam, że można 🙂


Jeśli chodzi o podróż poślubną, to oczywiście nie musicie korzystać z biur podróży. Jest to jednak wciąż najbardziej popularna wśród nowożeńców forma organizowania wyjazdów po ślubie. Nie gorszym rozwiązaniem będzie wyszukanie przez Was wymarzonego kierunku i  zarezerwowanie biletów lotniczych. Marzy Wam się spontaniczny wyjazd bez tkwienia w jednym miejscu? Dlaczego nie?! 😀 Noclegi możecie zarezerwować w mieście, które akurat urzeknie Was swoim niepowtarzalnym klimatem. Musicie w pełni nacieszyć się tym wyjazdem ponieważ tak samo jak i ślub, będzie czymś jedynym, niepowtarzalnym i wyjątkowym!

Pewnie zauważyliście, że lista rzeczy do zrobienia jest już trochę dłuższa, a i zadania do wykonania są coraz trudniejsze? To oznacza, że ślub nadciąga wielkimi krokami więc do roboty! 😉

Jeśli zainteresowały Cię strony ślubne, zobacz koniecznie jak może wyglądać Twoja strona ślubna. Dostępnych jest więcej motywów – sprawdź je wszystkie i wybierz najlepszy!