Terminarz przygotowań ślubnych – min. 10 miesięcy wcześniej

Podjęliście decyzję o ślubie i nie bardzo wiecie co dalej?
Przed Wami dużo pracy i nowych wyzwań! 😀 Spokojnie, jak tylko zobaczycie efekty, to na pewno zapomnicie o całym stresie i zamieszaniu jakie się pojawiło podczas przygotowań. Nie chcemy zostawiać Was samych z tym ogromem nowych tematów i dlatego spieszymy na ratunek przygotowując Terminarz przygotowań ślubnych – min. 10 miesięcy wcześniej ! 😉 W dzisiejszym wpisie znajdziecie kilka wskazówek , od czego zacząć przygotowania ślubne oraz jak może Wam w tym pomóc profesjonalna strona ślubna.

Chcemy Wam pomóc w zaplanowaniu tego wyjątkowego dnia.
Z tej okazji przygotowaliśmy poglądowy terminarz ślubny. Mamy nadzieję, że dzięki niemu lepiej odnajdziecie się w nowej sytuacji i będziecie wiedzieli od czego zacząć przygotowania.

Warto o tym pamiętać!
Niektóre terminy tj. sierpień, wrzesień oraz okresy świąteczne są statystycznie częściej wybierane przez Młode Pary na dzień ślubu. Jeżeli chcecie zorganizować wesele w większym mieście – wówczas radzimy z niektórymi czynnościami przygotowawczymi rozpocząć trochę wcześniej. Jest to niesamowicie istotne, zwłaszcza przy wyborze wymarzonej sali weselnej, orkiestry lub fotografa. Zdarza się, że ludzie rezerwują na przykład konkretny termin w urzędzie stanu cywilnego, w kościele czy salę weselną już 2 – 3 lata wcześniej!

Od czego zacząć? Na dobry początek:

  • ustalcie datę ślubu
  • zdecydujcie jaki rodzaj ślubu chcecie zawrzeć – cywilny, oddzielny kościelny i cywilny, konkordatowy
  • ustalcie jaki budżet możecie przeznaczyć na ślub oraz wesele
  • zróbcie listę polecanych fotografów, kamerzystów, orkiestr ślubnych.
  • zróbcie rekonesans sal weselnych, wybierzcie te, które podobają Wam się najbardziej

Im wcześniej zarezerwujecie datę ślubu, tym lepiej!
Zapewnicie sobie w ten sposób większy wybór wolnych kościołów, sal weselnych i dostępnych w tym terminie fotografów. Unikniecie pośpiechu i decydowania się na to, co akurat jest dostępne, ale nie do końca przypadło Wam do gustu. Na dobry początek wystarczy, jeśli skrupulatnie zrealizujecie te punkty, o których pisaliśmy powyżej.

Koniecznie śledźcie uważnie nasz fanpage Ekskulyzwne Strony Ślubne, na którym raz w tygodniu będziemy publikowali następne etapy przygotowań ślubnych.  Postaramy się jak najlepiej przeprowadzić Was przez krętą ścieżkę przygotowań ślubnych i uczulimy na co zwracać szczególną uwagę, aby nic nie zakłóciło Waszego spokoju w tym cudownym dniu! 🙂

Jeśli zainteresowały Cię strony ślubne, zobacz koniecznie jak może wyglądać Twoja strona ślubna. Dostępnych jest więcej motywów – sprawdź je wszystkie i wybierz najlepszy!