Zachowaj suknię ślubną

Jeśli marzysz o tym, aby zachować suknię ślubną, chociażby dlatego, że ma dla Ciebie ogromną wartość sentymentalną musisz wiedzieć, jak o nią odpowiednio zadbać. Załoga z PobierzemySie.pl przygotowała z tej okazji kilka wartościowych wskazówek.

Zadbaj o to, aby Twoja suknia ślubna na zawsze zachowała swoje piękno.
Zacznij od wizualnego sprawdzania plam i oddania sukni do pralni. Zagrożeniem dla jej pięknego wyglądu są również niewidoczne w pierwszej chwili, plamy z potu czy drobne pozostałości z jedzenia. Nie zwlekaj zbyt długo z oddaniem sukni ponieważ po kilku tygodniach materiał pod ich wpływem może się odbarwić, poszerzać lub zżółknąć, powodując zniszczenie sukni.

Specjaliści uważają, że plamy utrwalają się już po około dwóch tygodniach i po tym okresie wnikają w strukturę materiału stając się praktycznie niemożliwe do usunięcia.

Zrezygnuj lepiej z samodzielnego prania sukni ślubnej. Nieodpowiedni dobór temperatury prania, detergentu, czy nawet zbyt intensywne ugniatanie mogą spowodować zmiany w delikatnej strukturze materiału. Wyjątkowo delikatne i podatne na uszkodzenia są suknie uszyte z jedwabiu, atłasu lub tiulu – niezwykle piękne, ale wrażliwe.

Po odebraniu sukni z pralni należy sprawdzić czy aby na pewno zniknęły wszystkie zabrudzenia. Następnie odepnij wszystkie metalowe dodatki, by wykluczyć ryzyko utlenienia się metalu. Po kilku latach może on spowodować przebarwienia i rdzawe plamy na materiale.

Przechowywanie
Odradzamy przechowywanie sukni w foliowej torbie ze względu na to, że przedłużony kontakt z folią może spowodować przebarwienia. Jeśli dodamy do tego ograniczony dostęp powietrza, to możesz być pewna, że suknia się zniszczy w dłuższej perspektywie czasu.

Suknię ślubną najlepiej przechowywać w specjalnie dobranym pod względem rozmiaru i długości pokrowcu na ubrania. Dzięki temu suknia będzie mniej narażona na zagniecenia i ewentualne odbarwienia spowodowane kontaktem ze światłem i kurzem. Przechowuj suknię w takim miejscu, w którym nie będzie narażona na zagniecenia, działanie promieni słonecznych i wilgoci. Niekorzystnie na kondycję materiału mogą wpływać także znaczne zmiany temperatury w zależności od pory roku. Najbezpieczniej będzie jeśli przeznaczysz trochę miejsca w garderobie lub szafie. Przynajmniej raz na kilka miesięcy warto jest sprawdzić stan sukni. Pamiętaj, że nawet drobne uszkodzenia pokrowca mogą przepuszczać kurz, a powstałe podczas pakowania zagniecenia mogą się utrwalić i przebarwić nieodwracalnie niszcząc suknię.

Zadbaj o to, aby Twoja suknia ślubna była najpiękniejszą pamiątką! 

Wasz ślub już za kilka miesięcy, a Wy nie wiecie od czego zacząć przygotowania? Możecie się tego dowiedzieć z naszego ostatniego wpisu: ” terminarz przygotowań ślubnych – min. 10 miesięcy wcześniej

Zapraszamy również na naszego Facebooka Ekskluzywne Strony Ślubne 🙂